تصویر عنوان

ایده‌پردازی و طراحی کاتالوگ صنعت چوب کیان

درباره این کار

کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می‌شود.

ایده‌پردازی، طراحی و چاپ آفست کاتالوگ صنعت چوب کیان یکی از پروژه‌های درخواستی از صنعت چوب کیان بود که به انجام و تحویل رسید.

 

در واقع کاتالوگ‌ها برای اشخاصی که رابط میان تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌باشند، تهیه می‌گردد. این اشخاص خریداران عمده یا کسانی هستند که نقش مثلا فروشنده یا مغازه دار، نقش واسطه میان ارائه دهنده خدمات و گیرنده خدمات را بازی می‌کنند. کاتالوگ‌ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات تهیه می‌گردند و حاوی اطلاعاتی هستند که تنها به درد آنها می‌خورد و این اطلاعات لازم نیست برای مصرف‌کننده معنی و مفهومی داشته باشد.

 

پس از طراحی بر اساس درخواست مشتری مرحله چاپ (آفست یا دیجیتال) می‌باشد. چاپ کاتالوگ مقداری محدود است و برای تعداد خریداران و عرضه کنندگان عمده‌ای که شرکت شما با آن‌ها کار می‌کنند، مشخص و چاپ می‌گردند. انتخاب آیتم‌های چاپ توسط طراح پیشنهاد داده می‌شود. به عنوان مثال گرماژ کاغذ کاتالوگ معمولا بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم است و از کاغذهای گلاسه در چاپ آنها استفاده می‌شود. اندازه و سایز و تعداد برگ‌های آن نیز بسته به نیاز شما و سلیقه‌تان متفاوت می‌باشد و از الگوی خاصی تبعیت نمی‌کنند.

 

در واقع یک ایده‌پرداز و طراح قبل از شروع به طراحی نقشه چاپی جهت جنس و گرماژ جلد و صفحات داخلی، ایجاد دایکات (درصورت نیاز) برای کاتالوگ، انتخاب تعداد رنگ در طراحی، انتخاب سلفون و یا یووی موضعی و نهایتا نوع صحافی کاتالوگ را مشخص می‌نماید.

عنوان کار

مشاوره، ایده‌پردازی و طراحی کاتالوگ صنعت چوب کیان به‌همراه چاپ آفست

مشخصات کار

طراحی سایز آ۴ بصورت افقی ۴۴ صفحه، چاپ آفست با مشخصات: جلد فابریانو لوگو روی جلد طلاکوب، صفحات داخلی گلاسه ۱۵۰گرم چاپ دورو چهار رنگ، صحافی منگنه تخت

تاريخ

آبان ماه ۱۳۹۳

دسته بندی

طراحی و گرافیک