تصویر عنوان

ایده‌پردازی، طراحی و چاپ استیکر سه‌بعدی اسپیف

درباره این کار

اهمیت تبلیغات بر روی زمین

دیده‌شدن در میان فضای پر هیاهو و پر رنگ لعاب تبلیغات محیطی، امروز بسیار دشوارتر از زمانی است که تنها رقابت در میان چند بیلبورد ساده بود. استفاده از فضاهای گوناگون و افزایش مساحت رسانه‌ها بر این موضوع دامن زده و بینندگان این آگهی‌ها را بیشتر سردرگم نموده است. بهره‌مندی از رسانه‌ای جدید با فضایی بکر و دست نخورده که زمینه ساز خلق خلاقیت‌های فراوان باشد، آرزویی بزرگ ولی دست یافتنی است. اصل اولیه خلاقیت بسیار ساده است، تغییر در نگاه کردن. تغییر زاویه دید ما نسبت به محیط پیرامون که قسمت عمده آن را دیوارها نپوشانده‌اند. کف زمین که در بیشتر مواقع مردم ترجیح نگاه به آن را دارند. همچنین فضای بی رقیب کف زمین موقعتی ویژه برای تنها دیده‌شدن را فراهم می‌کند. اما فضای تبلیغاتی بر روی زمین رسانه‌ای شناخته شده و در عین حال ناشناخته است که تجربیات گذشته در آن با وجود مزایای فراوان، بسیار نا امید کننده بوده است و مشکلات حل نشده‌ای به همراه داشته است.

 

برچسب سه بعدی زمینی چیست؟

برچسب یا استیکر سه بعدی نامی است عمومی برای محصولی که در طراحی آن از تکنیک‌های خطای دید استفاده می‌شود. این پوسترها که قالباً بر روی زمین نصب می‌گردد، به گونه‌ای طراحی و چاپ می‌شوند تا در مسیر و زاویه‌ای خاص، احجام و ابعاد سه بعدی آنها به شکلی جذاب دیده ‌شود.

 

استیکر سه بعدی بخشی از خدمات گرافیک خطای دیدِ چاپی می‌باشد. این بخش به کلیه آثار گرافیکی خطای دید که خروجی آنها به صورت چاپ شده مورد استفاده قرار می‌گیرند اطلاق می‌شود. پوسترها و بیلبوردهای دگرگون (سه بعدی) از جمله محصولات زیر مجموعه گرافیک خطای دید چاپی می‌باشد.

ایده‌پردازی، طراحی و چاپ استیکر سه‌بعدی اسپیف یکی از پروژه‌های درخواستی از گروه صنعتی پاکشو بود که به انجام و تحویل رسید.

 

مزیت استفاده از طراحی دگرگون (سه بعدی)

با وجود اهمیت تبلیغات بر روی زمین، پوسترهای عادی که مخصوص دید مستقیم طراحی شده‌اند با نصب بر روی زمین کمترین بازخورد را نسبت تبلیغات محیطی دیگر دارند. پوسترهای طراحی تخت (دو بعدی) با نصب بر روی زمین با قرار گرفتن در عمق میدان دید و پرسپکتیو خوانایی خود را از دست می‌دهند.

عنوان کار

ایده‌پردازی، عکاسی صنعتی، طراحی و چاپ استیکر کف سه‌بعدی اسپیف جهت چسباندن در راهروهای شلف محصول (القاء حس سه‌بعدی محصول روی زمین به مشتری در حین نزدیک شدن به استیکر)

مشخصات کار

چاپ استیکر سه‌بعدی بروی جنس PVC ضدخش، دوربری با کاترپلاتر در ابعاد یک‌ونیم متر مربع

تاريخ

شهریورماه ۱۳۹۳

دسته بندی

طراحی و گرافیک, عکاسی صنعتی