شرکت هنکل ایران

شرکت هنکل با بیش از ۱۳۰ سال قدمت، مرکزیت در شهر دوسلدورف آلمان، با داشتن ۳۳۰ نمایندگی و بیش از پنجاه هزار پرسنل در ۷۵ کشور دنیا، یکی از صاحب نام‌ترین تولیدکنندگان انواع چسب‌های عمومی و مصرفی، مواد شیمیایی و صنعتی و مواد شوینده و بهداشتی محسوب می‌گردد.

 

هنکل در سال ۱۸۷۶ میلادی در شهر آخن توسط فریتز هنکل و دو شریک دیگر تأسیس گردید. در سال ۱۸۷۸ برای دسترسی و حمل نقل بهتر به محل فعلی در شهر دوسلدورف منتقل شد. دوسلدورف جایی بود که به امپراتوری تجارت آلمان در قرن ۱۹ تبدیل شد.

 

در سال ۱۹۶۰ هنکل تصمیم گرفت با تصاحب برخی شرکت‌ها گسترش یابد. در همان سال هنکل با تصاحب شرکت محصولات شیمیایی استاندارد وارد بازار مواد شیمیایی آمریکا شد. در سال ۱۹۶۲ این شرکت یکی از مهم‌ترین رقبای خود در آلمان به نام سیشل ورک را خریداری و در سال ۱۹۷۴ سهام شرکت آمریکایی کلوروکس را خرید تا بتواند دستیابی خریداران را به محصولات آسان‌تر کند.

 

شرکت صنعتی هنکل ایران نیز بیش از سه دهه پیش فعالیت تولیدی خود را در کارخانه واقع در شهر صنعتی البرز و واردات و پخش دیگر محصولات را از طریق دفتر تهران آغاز نموده است و به عنوان یکی از معتبرترین گروه‌های صنعتی شناخته شده و فعال، با به خدمت گرفتن دانش فنی روز و مساعدت جمعی از مجرب‌ترین متخصصان داخلی و خارجی در حال توسعه فعالیت‌ها می‌باشد.

 

مشاهده وب‌سایت شرکت هنکل